naefbrand
مگه چندنوع برند داریم؟!!!!! بخوانید تا بدانید
آبان ۲۲, ۱۳۹۵
branding
برندینگ…؟؟!!!تفاوت بازاریابی و فروش با برندینگ در چیست؟
آذر ۹, ۱۳۹۵
نمایش همه

این مغازه هیچ شعبه ی دیگری ندارد؟؟؟!!!!….

naefbrand

نداشتن شعبه

در این مقاله میخواهیم به یکی از معضلات اصلی نبود دیدگاه برندینگ در جامعه ایران بپردازیم

احتمالا همه ما در شهرهای خود از این نوع کسب و کارها زیاد داریم، حتی کسب و کارهایی که با هزینه های خیلی زیاد و گاه میلیاردی راه اندازی شده است  و این خود نبود دید برندینگ را در ایران نشان میدهد که بیشتر این موضوع در کسب و کارهای کوچک یا متوسط اتفاق می افتد.

ولی بپردازیم به مشکلات این جمله از نگاه برندینگ

ضعف مدیریت برند در نداشتن شعبه

این جمله که هیچ شعبه ی دیگری نداریم به نوعی ضعف خود را میرسانید و به همه میگویید که من کسب و کاری هستم که نتوانستم خود را پیشرفت دهم و بهمین دلیل فقط این شعبه را دارم و دیگر نمیتوانم شعبه ی دیگری احداث کنم ولی درحالیکه ما میدانیم تمام برندهای دنیا به فرانشیز خود میبالند و افتخارشان به این است که توانسته اند شعبه های زیادی افتتاح کنند.

دیدگاه عموم برای نبود شعبه

وقتی شما این گونه جملات را مینویسید یدگاه عموم به دو دسته تقسیم میشود برخی با خود میگویند که حتما کار این فروشگاه یا شرکت یا مغازه و… خوب نیست که نتوانسته شعبه ی دیگری بزند و احتمال زیاد مشتری خاصی ندارد.

دیدگاه دوم میگویند که این شعبه اصلی است و حتما همیشه جنس با کیفیت دارد و خراب نمیکند و نوشتن این جمله بدلیل کپی نکردن رقبا از اسم این مرکز است.

و شاید برخی فکرهای دیگری بکنند ولی این دو دیدگاه را من با سوال کردن از افراد به دست آوردم.

نداشتن برنامه برای شعبه ی دیگر

به این دلیل میگویم نداشتن برنامه زیرا این افراد که میگویند ما شعبه ی دیگری نداریم معمولا به همان شعبه راضی هستند و نمیخواهند که رقبا از آنها تقلید کند یا اسم آنها را کپی کند و عموما همیشه با یک شعبه سر مکنند. مثلا بستنی اکبر مشتی و به همین دلیل بدون برنامه پیش میروند که اگر سرو کله یک رقیب قوی پیدا شود معمولا راحت آنها را پشت سر میگذارد و با شعبه های متعدد سهم بازار این اینگونه افراد را از بین میبرد.

برخی نظریه ها

در خلال صحبت هایی که شد باید بگویم که این کار در تضاد با نظریه های برندینگ و بازاریابی است و باید این دید اصلاح شود زیرا وقتی ما نتوانیم شعبه دیگری افتتاح کنیم یعنی در مدیریت خود ضعف داریم و سهم بازار را دو دستی به رقبا تقدیم میکنیم و امروزه که جدیدترین سیستم مدیریت کسب و کار مدیرت برند است کاملا با این نظریه مخالف است که بگوییم هیچ شعبه ای نداریم.

البته میتوان گفت که این خود نوعی بازاریابی است (که قطعا برندینگ نیست) که به افراد بگوید که ما به این دلیل این کار را کرده ایم که خیلی از لحاظ کیفیت و غیره خوب هستیم و دیگران میخواهند از ما کپی کنند و باعث میشود که مردم تمایل داشته باشند از این فروشگاه دیدن کنند و آمار فروش خود را بالا ببرد.

ولی اگر نگران کپی کردن رقبا یا اینکه دزدیدن اسم خود هستیم ابتدا باید بدانیم که اسم باید ثبت شود و اگر ثبت نشود احتمال دزدیدن آن بسیار زیاد است و اگر به نظر من بنویسیم شعبه مرکزی خیلی بهتر است که اگر کپی شد یا افرادی مانند شما وارد این حوزه شدند همه بدانند شما شعبه اصلی هستید که باز هم میگویم برای اینکه از کپی کردن کسب و کارتان مطمئن شوید اسم خود را ثبت کنید.

یک تجربه

اخیرا طی مشاوره به یکی از کلینیک های تخصصی پوست و مو بعد از بررسی به این رسیدم که این کلینیک اسم خود را ثبت نگرده و افرادی دیگری هم همچون اسمی داشتند که این کلینیک قصد داشت خود را بعنوان یک برند در حوزه سلامت گردشگری معرفی کند ولی من اطلاع دادم که حتما اسمش را ثبت کند و اگر کس دیگری ثبت کرده آن را تغیر دهد که کار برندینگ برروی اسمی که توسط کسی ثبت شده کاملا اشتباه است. زیرا وقتی شما به معروفیت رسیدید آن شخص که اسم را ثبت کرده راحت میتواند از اسم شما استفاده کند و تمام پول هایی که قرار بوده در جیب شما برود در جیب شخص دیگری میرود.

نتیجه

پس لطفا اگر نگاه شما برندینگ است ابتدا اسم خود را ثبت کنید و حتی دامنه دات کام این اسم را برای خود بگیرید و بعد، از این جملات ننویسید که هیج شعبه ی دیگری ندارد و با برنامه و صبر سعی کنید تا شعبات خود را گسترش دهید و سهم بازار را با نوشتن این جمله دو دستی به رقبا تقدیم نگیند.

برند باشید 🙂

این مقاله را هم بخوانید

 

یک دیدگاه