what is a brand
خرداد ۹, ۱۳۹۶
کشف استعداد در برند شخصی
مهر ۱۰, ۱۳۹۶
نمایش همه

موفقیت چیست؟

NAEFBRAND

NAEFBRAND

موفقیت از نگاه پرسنال برندینگ

در این بخش نمیخواهم بحث های کلیشه ای موفقیت را پیش بکشم چون این بحث ها در کتب متفاوت بصورت فراوان وجود دارد و شما میتوانید با یک جستجو در اینترنت آن را بدست آورید.

یک سوال؟ موفقیت از نظر شما چیست؟

شاید هرکدام از شما تعریف های متفاوتی از موفقیت داشته باشید که همه آنها برای شما درست است احتمالا موفقیت در نظر شما داشتن پول زیاد یا گرفتن مدرک دانشگاهی یا احتمالا تاسیس یک شرکت برای خودتان تا بعنوان کارآفرین شناخته شوید.
در یکی از کلاس های سخنرانی حرفه ای بودم که استاد از تمام افراد در رابطه با موفقیت پرسید و هرکدام نظر متفاوت و متناسب با کار خود دادند و این نشان می دهد که تعریف ثابتی از موفقیت وجود ندارد.
فقط میخواهم به این موضوع بپردازم که موفقیت در پرسنال برندینگ چیست؟ یعنی به چه صورت میتوان گفت یک شخص برند موفقی شده است؟…
در برند شخصی موفقیت اینگونه تعریف میشود که شما بتوانید جایگاهی در ذهن مخاطبان خود داشته باشید تا مخاطبان شما را ،با جایگاه یا تخصصی که دارید بیاد بیاورند.

نظر جان مکسول:

NAEFBRAND

یک بار مقاله ای از جان مکسول استاد و نظریه پرداز حوزه موفقیت و رهبری خواندم که خیلی قشنگ به موفقیت اشاره شده بود. او در این مقاله ،شخصی به اسم جان را بررسی کرده بود که هر روز صبح از خواب بیدار میشود و سراغ کارش می رود و تا پایان روز کار می کند.
کار جان چیست؟ او به یک غار می رود و سنگ ها را می تراشد و مجسمه می سازد و در یک نمایشگاه آنها را نمایش می دهد، شاید جان از این طریق در آمد بالایی نداشته باشد ولی او یک فرد موفق است زیرا وقتی از کارش صحبت می کند انگیزه بسیاری دارد و با عشق و علاقه صحبت می کند.
شاید در نظر من و شما این کار خسته کننده باشد ولی از نظر شخصی که به این کار علاقه دارد نه، پس شما باید به دنبال کار مورد علاقه خود باشید.

نظر مالکوم گلدول:

NAEFBRAND

مالکوم گلدوِل از نویسندگان معروف است که در کتاب خود تافته های جدابافته (به فارسی هم ترجمه شده) در رابطه با موفقیت قانون جالبی دارد که به قانون ده هزار ساعت معروف است.
گلدول در این کتاب افراد موفق بسیار نظیر استیو جابز، بیل گیتس، نیل آرمسترانگ و بسیاری دیگر را بررسی میکند و به یک موضوع پی می برد که این افراد چرا به قول معروف تافته های جدا بافته ی دنیا هستند و موفقیت های بسیاری را بدست آورده اند.
این کتاب نظر جالبی در رابطه با موفقیت ارائه میدهد و به شما می گوید که در هر رشته ای یا هرتخصصی که میخواهید موفق شوید یا مثل افرادی که در این کتاب بررسی شدند فوق موفق شوید باید در همان حوزه یا تخصص ده هزار ساعت مطالعه و یادگیری داشته باشید.

چگونه؟

این ده هزار ساعت فقط خواندن کتاب نیست بطور مثال شما میخواهید تحلیلگر و اقتصاد دان حرفه ای شوید که جز همان افراد برجسته باشید پس شما باید از همین امروز مسیر موفقیت خود را برای داشتن یک برند خوب در این حوزه ترسیم کنید و اهداف خود را بنویسید.
اهداف شما شامل خواندن کتاب، دیدن اخبار روز دنیا، تحلیل برخی از خبرهای اقتصادی، دیدن تحلیل های اقتصادی افراد برجسته این حوزه، شرکت در کلاس های تخصصی، نوشتن مقاله اقتصادی و بررسی مسایل روز دنیا و ایران و حتی مسایلی که در محله یا شهر شما در حوزه اقتصاد اتفاق می افتد. مطمئن باشید شما با ده هزار ساعت کار تخصصی روی این مسایل یکی از برجسته ترین اقتصاددانان دنیا می شوید.

تمرین : بررسی کنید و ببینید که شما در کدام بخش یا حوزه می خواهید تخصص به دست آورید و برند خود را بر همان اساس بسازید و تمام تلاش خود را برای یادگیری ده هزار ساعت بکار ببرید؟

یک دیدگاه