چگونه متمایز شویم؟
مهر ۳, ۱۳۹۵
naming
چگونگی انتخاب نام برند
آبان ۸, ۱۳۹۵
نمایش همه

کوین کلر کیست؟

naefbrand

در این بخش میخواهیم متخصصان برندینگ دنیا را به شما معرفی کنیم که بهترین ها در حوزه برندینگ چه کسانی هستند و یک بیوگرافی ساده از آنها توضیح میدهیم.

کوین کلر کیست؟

کوین لین کلر

به انگلیسی: kevin lane keller

naefbrand

سال تولد:۱۹۵۶

کتابها: مدیریت استراتژیک برند- برنامه ریزی برند-مدیریت بازاریابی

کوین کلر استاد دانشگاه و محقق و مشاور بازاریابی و برندینگ است که از معروفترین اثر او میتوان به مدیریت استراتژیک برند اشاره کرد که یک کتاب فوق العاده و پرمحتوا در رابطه با برندینگ است. کلر در این کتاب به مواردی مهم در برندینگ میپردازد و بصورتی که صفر تا صد یک برند را رد این کتاب توضیح میدهد و همچنین کلر در کتاب مدیریت بازاریابی با فیلیپ کاتلر همکاری  دارد ولی عمده شهرتش بخاطر برندینگ است که کتاب مدیریت استراتژیک برند را نوشته.

کلر دکترای خود را از دانشگاه دوک در سال۱۹۸۶ به اتمام رسانده و در حال حاضر استاد دانشکده کسب و کار تاک در کالج دارتموث است.

کلر به بسیاری از برندهای دنیا مانند آمریکن اکسپرس، دیزنی، پی اند جی و … مشاوره داده و در حال حاضر مشاور برندهای بزرگ دنیاست و در مجله های مهم آمریکا مانند مجله مارکتینگ و مارکتینگ ریسرچ و… مینویسد. تخصص اصلی او در زمینه تحقیقات مصرف کننده است.

کتاب مدیریت استراتژیک برند او چند ویرایش دارد که به نوعی انجیل برند محسوب میشود و به زبان فارسی ترجمه شده است. او در این کتاب به مسایل و مشکلات برندها از کوچک تا بزرگ میپردازد و تمام ریزه کاری های برندها را به خواننده گوشزد میکند و مطالب مهمی را از برندینگ و بازاریابی که از اساتید بنامی مانند ست گادین در این کتاب آورده که در نوع خود جالب است.

اگر مایلید میتوانید کتابهای کوین کلر که به فارسی ترجمه شده است را از انتشارات بازاریابی یا سیته تهیه کنید.

یک دیدگاه