برندسازی
چه زمانی برندسازی کنیم؟
سپتامبر 13, 2018
نمایش همه

راز بدست آوردن موفقیت سریع

موفقیت سریع

در این مقاله از نائف برند می خواهیم در مورد موفقیت سریع و اینکه چگونه افراد به موفقیت می رسند صحبت کنیم.

امروز که من این مقاله را می نویسم تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ است، تقریبا یک هفته پیش زنی در آمریکا به نام شارلوت به موفقیتی باور نکردنی به دست آورد.

موفقیتی بسیار سریع یا همان موفقیت یک شبه، در طول یک هفته او بسیار معروف شد.

چگونه؟

داستان از چه قرار است

موفقیت سریع

شاید همیشه موفقیت های سریع و یک شبه را در داستان ها دیده باشیم که ناگهان افراد معروف می شوند و همه نگاه ها به سمت آنها کشیده می شود و به خوشبختی می رسند.

داستان هایی که همیشه ما آنها را شنیده ایم و شاید برخی اوقات آرزوی آن را داشته ایم.

خب بیاییم با هم بررسی کنیم که چگونه این اتفاق رخ داده است و چگونه این خانم یک شبه موفق شده.

داستان از این قرار است که یکی از برنامه های موفق معمولا در خیابان افرادی را  میبیند و یک تکه از آهنگ خواننده های معروف را می خواند و آنها باید دنباله آن را بخوانند و یک روز در مترو او آهنگ معروف لیدی گاگا را می خواند بنام shallow و به دنبال آن زن هم با صدایی عالی شروع می کند به خواندن و آهنگ را با رسایی و تن صدایی شگفت انگیز تا آخر می خواند.

این ویدیو را تماشا کنید.

چگونه معروف می شود

موفقیت سریع

بعد از این واقعه این ویدیو در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخد و همه آن را می بینند و تحسین می کنند ناگهان خانم شارلوت اوبری تبدیل می شود به یک ستاره و همه او را میشناسند و از صدای او تعریف میکنند و در یک اقدام ناگهانی شارلوت قصه ما سرا زا برنامه پرطرفدار الن شو در می آورد و به دنیا هم معرفی میشود و بعد از این برنامه ناگهان فالور این خانم از ۵ هزار نفر به بالای ۶۰۰ هزار نفر می رسد و تیک آبی اینستاگرام هم به پیج او اضافه میشود.

امیدوارم برای همه ی ما این اتفاق قشنگ رخ دهد و به معروفیت و محبوبیتی ناگهانی برسیم.

پشت پرده

داستانی که در بالا تعریف شد بسیار ایده ال و قشنگ است که ناگهان فردی با استعداد در مترو خود را نشان دهد به یک برنامه معروف تلویزیونی و باعث شود یکساله ره صد ساله را طی کند. ولی آیا تمام ماجرا همین است.

ولی شارلوت قصه ما راه درازی را برای این یک شب طی کرده که اغلب افراد از آن غافل هستند وهمه میخواهند قسمت شیرین ماجرا را ببینند و احتمالا چند فحش نصیب بخت و اقبال خود کنند.

با بررسی های بیشتر می بینیم که شارلوت نزدیک به ۱۵ سال است که تمرین خوانندگی می کند و همچنین در صحبت هایش گفته که پدرش به او  خوانندگی یاد داده و به او گفته سعی کن همیشه بخوانی و با خواندن حال خود را عوض کن.

و کل ماجرا این است که موفقیت یک شبه یا یک دفعه ای وجود ندارد، شاید رسانه ها این مورد را به ما نشان دهند و حتی به ما القا کنند که او استعداد خارق العاده ای دارد و یک شبه معروف شده است ولی درواقع این یک شب برای او سالهای سال زمان برده تا توانسته در آن زمان خود را مطرح کند.

جالب این است که این اتفاق کاملا بصورت غیرمنتظره بوده و اصلا این خانم خود را برای آن آماده نکرده بود و حتی افرادی که در مسابقه های تلنت شو یا همان شو استعدادیابی شرکت می کنند، آنها هم سالیان سال زحمات خود را در یک برنامه و در یک شب به عرصه ظهور میگذارند به امید آنکه دیده شود و سرمایه گذاری برای آنها پیدا شود.

اثر مرکب

موفقیت سریع

کتابی به همین نام که نویسنده آن دارن هاردی است وجود دارد و توصیه میکنم به دوستان که آن را مطالعه کنند.

در این کتاب دارن هاردی به این موضوع اشاره می کند که سالیان سال تلاش شما برای بهتر شدن هرچقدر که کم باشد و ذره ذره روی همدیگر جمع شود طی مدتی باعث میشود شما یک فرد قوی شوید تا کسی نتواند با شما رقابت کند و اصطلاحا کسی نتواند جلو پیشرفت شما را بگیرد.

بطور مثال اگر شما هر شب چند صحفه کتاب بخوانید مطمئنا طی سالیان  علم شما در زمینه تخصصی خودتان  زیاد می شود و میتوانید به بحث و گفتگو با بزرگان این صنعت بنشینید و اندیشه های متفاوت را نقد کنید چون شما یک فرد مسلط هستید و این تسلط از کجا آمده؟

خب مطمئنا از همان صفحات کتابی که شما شب ها میخواندید.

افسانه یک شبه پولدار شدن

هر چقدر میخواهم این جمله را باور کنم نمیتوانم.

چون بجز تعداد معدودی افراد که بصورت رانت و اتفاقی مثلاً ارث تبدیل به میلیونر یا بیلیونر های یک شبه شده اند که احتمالا ما جز آن دسته از افراد نیسیتیم، بقیه اگر به ثروتی رسیده اند مطمئنا تلاش زیادی به خرج  داده اند تا استعداد خود را شکوفا کنند.

معمولا ما همیشه یک طرف سکه موفقیت را میبینیم و طرف دیگر را که سعی تلاش و کوشش بسیار بوده را توجهی نمیکنیم و این یک خطا در ذهن ما بوجود می آورد و باعث میشود ما به بخت و اقبال خود ناسزا بگوییم و هر چیزی را به شانس ربط دهیم.

من نمی گویم شانس وجود ندارد ولی توجه داشته باشید که شانس برای انسان های آماده وجود دارد و به سمت آنها می رود.

همیشه اگر موفقیت بوده مطمئناً در پشت آن تلاش های بسیاری شکل گرفته که باعث شده امروز یک فرد موفق شود.

جمله معروف مسی که میگوید:

۱۷ سال و ۱۱۴ روز طول کشید تا یک شبه موفق شدم.

به ما یادآور میشود که موفقیت و پولدار شدن یک شبه وجود ندارد بلکه تلاش و کوشش باعث موفقیت سریع می شود.

نتیجه گیری

همیشه و هرگاه دیدید کسی موفقیت بدست آورده و تبدیل به یک ستاره یک شبه شده است حتما پشت زندگی او را بگردید مطمئناً در پشت زندگی او مطالب مفیدتری پیدا می کنید که میتواند به شما کمک کند.

هیچوقت موفقیت یکباره و یک دفعه به کسی رو نمی کند بلکه موفقیت سریع حاصل سالها تلاش زیاد و بی وقفه است که باعث شده نتیجه همه آن را ما در آن یک شب ببینیم.

من از صمیم قلب برای خانم شارلوت اوبری خوشحالم و واقعا وقتی این ویدیو را دیدم حس خوبی به من دست داد، حس اینکه تلاش ها بی نتیجه نمی ماند و بالاخره در یک زمان جواب می دهد و این خودش قوت قلبی بود برای من و همچنین به دلیل اینکه در زمینه برندسازی فعالیت میکنم مطمئنا شارلوت می تواند یکی از کیس استادی های کلاس های پرسنال برندینگ من باشد، کما اینکه در این مقاله راجب او نوشتم و مطمئنا در کلاس ها راجب او بیشتر صحبت خواهم کرد.

حتی در سخت ترین شرایط هم دست از تلاش بر ندارید، البته با در نظر گرفتن این موضوع که شما هدف درستی را انتخاب کرده باشید و در این صورت مطمئناً به مرور زمان تلاش های شما نتیجه خواهد داد نتیجه ای که شما را شگفت زده خواهد کرد.

و در آخر امیدوار هستم این مقاله برای شما مفید باشد و بهترین استفاده را ببرید و موفقیت سریع را برای شما آرزومندم، اگر شما فکر می کنید دلایل دیگری در موفقیت مؤثر است برای ما کامنت کنید.

یک دیدگاه